فلاور باکس در تهران

فلاورباکس چیست؟

فلاورباکس نوعی جعبه باکس است که در واقع نوعی گلدان شهری حساب میشود. با توجه به نوع کاربری آنها باید دقیقا مناسب با گیاهی که قرار است در آن کاشته شود انتخاب کنید. برای مثال برای گل و درختچه هایی که ریشه بلند دارند بهتر از گلدان هایی که ارتفاع زیادی دارند استفاده شود.

امروزه به دلیل نبودن فضای کافی در خانه ها استفاده از گلدان و یا فلاورباکس ها برای ایجاد فضای سبز کوچک بسیار رواج پیدا کرده است.

انواع فلاورباکس از نظر محل نصب 

فلاور باکس در تهران انواع مختلفی دارند که از نظر محل نصب به چهار دسته زیر تقسیم میشوند :

  • فلاورباکس دیواری
  • فلاورباکس زمینی
  • فلاورباکس پله ای 
  • فلاورباکس معلق

فلاورباکس دیواری :  

فلاور باکس دیواری، یک وسیله‌ی زیبا و کاربردی برای گل‌های داخلی و خارجی است که بر روی دیوار نصب می‌شود. این باکس‌ها از مواد مختلفی مانند چوب، فلز و پلاستیک ساخته شده و در انواع مختلفی از جمله مستطیل، مربع، گرد و … موجود است.

استفاده از فلاور باکس دیواری، امکان نگهداری گل‌های داخلی و خارجی بدون اشغال فضای زمینی را می‌دهد و برای تزئین دیوارهای منزل، فضای بیرونی و حتی دفتر کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، فلاور باکس در تهران به دلیل داشتن طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، قابلیت جلب توجه و زیبایی فضا را دارد.

نصب فلاور باکس دیواری نیز به راحتی امکان‌پذیر است و معمولاً با پیچ‌های دیواری یا دستگاه‌های نصب خاصی که به آنچه که می‌خواهید بچسبانید متصل می‌شود. اما قبل از نصب فلاور باکس در تهران، بهتر است از نحوه نصب و وزن حامل گل که ممکن است باعث شکستن دیوار شود، مطمئن شوید.

 

 

فلاور باکس دیواری

فلاور باکس دیواری

 

فلاورباکس زمینی : 

فلاورباکس زمینی نوع دیگری از وسایل باغبانی است که در آن گل‌ها درون یک صندوق بر روی زمین قرار می‌گیرند. این صندوق‌ها از مواد مختلفی مانند چوب، فلز و پلاستیک ساخته می‌شوند و در انواع مختلفی از جمله مستطیل، مربع، گرد و … موجود هستند.

استفاده از فلاورباکس زمینی، امکان نگهداری و نمایش گل‌ها در فضای باز را می‌دهد و می‌تواند برای تزئین حیاط‌ها، بالکن‌ها و ورودی‌های منازل استفاده شود. همچنین این باکس‌ها می‌توانند به عنوان جداسازی‌هایی بین فضاهای مختلف در حیاط و باغ مورد استفاده قرار گیرند.

نصب فلاورباکس در تهران نیز بسیار ساده است و گلدان باز این مورد را به خوبی انجام می دهد و معمولاً با قرار دادن صندوق روی زمین و افزودن خاک و گیاه مناسب، صورت می‌گیرد. برای نگهداری بهتر گل‌ها، بهتر است از خاک حاوی مواد مغذی و مناسب برای گل‌ها استفاده شود و نیز به موقع آبیاری شود.

 

فلاور باکس زمینی

فلاور باکس زمینی

 

فلاور باکس پله ای : 

فلاور باکس پله‌ای نوع دیگری از وسایل باغبانی است که بر روی پله‌های داخلی و خارجی منازل قرار می‌گیرد. این باکس‌ها نیز مانند فلاورباکس‌های دیواری و زمینی، از مواد مختلفی مانند چوب، فلز و پلاستیک ساخته شده و در انواع مختلفی از جمله مستطیل، مربع، گرد و … موجود هستند.

فلاور باکس پله‌ای، یک راه زیبا و کاربردی برای تزئین پله‌هاست و می‌تواند به دلیل داشتن طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، زیبایی فضا را افزایش دهد. علاوه بر این، این باکس‌ها به عنوان جداسازی میان پله‌ها و برای تمیز نگه داشتن فضای پله‌ها از گل‌ها و گیاهان استفاده می‌شوند.

نصب فلاور باکس پله‌ای نیز بسیار ساده است و معمولاً با قرار دادن باکس روی پله و افزودن خاک و گیاه مناسب، صورت می‌گیرد. همچنین، برای ایمنی و جلوگیری از لغزش باکس در حین استفاده، بهتر است باکس را به پله‌ها متصل کرد. از آنجایی که فلاورباکس در تهران معمولاً در فضای بیرونی قرار می‌گیرد، باید به نگهداری مناسب از گل‌ها و آبیاری به موقع آن‌ها توجه کنید.

 

 

فلاور باکس پله ای

فلاور باکس پله ای

 

فلاورباکس معلق :

فلاورباکس معلق یا Hanging Planter نوعی فلاورباکس است که به صورت معلق در فضای باز نصب می‌شود. این باکس‌ها معمولاً شامل یک سبد یا صندوق کوچک هستند که به یک طناب یا زنجیر معلق شده و محل نگهداری گل‌ها و گیاهان را فراهم می‌کند.

فلاورباکس معلق به عنوان یک وسیله زیبایی‌بخش و کاربردی برای تزئین فضاهای بیرونی و داخلی منازل، باغ‌ها و پارک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این باکس‌ها می‌توانند در انواع مختلفی از جمله گلدان‌های سرامیکی، پلاستیکی و زنجیری باشند و به دلیل طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، به راحتی با دکوراسیون داخلی و بیرونی فضا سازگاری پیدا می‌کنند.

نصب فلاورباکس معلق بسیار آسان است و می‌توان آن‌ها را به سادگی به دیوارها، ستون‌ها و سقف‌ها برای تزئین منزل نصب کرد. همچنین، برای نگهداری بهتر گل‌ها و گیاهان در فلاورباکس معلق، بهتر است از خاک حاوی مواد مغذی و مناسب برای گیاهان استفاده شود و نیز به موقع آبیاری شود.

 

فلاور باکس معلق

فلاور باکس معلق

 

انواع فلاور باکس از نظر جنس بدنه

با توجه به جنس بدنه، فلاور باکس‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند:

فلاور باکس‌های سرامیکی: این نوع فلاور باکس‌ها از جنس خاک سفید یا سرامیک ساخته شده و باعث زیبایی و شیکی فضای داخلی و بیرونی خواهند شد. این نوع فلاور باکس‌ها طرح و شکل‌های متنوعی دارند و می‌توانند برای نگهداری انواع گل‌ها و گیاهان در فضای داخلی و بیرونی استفاده شوند.

فلاور باکس‌های چوبی: فلاور باکس‌های چوبی از جنس چوب و به صورت دست‌ساز تهیه می‌شوند. این نوع فلاور باکس‌ها اغلب برای استفاده در فضاهای بیرونی منازل، باغ‌ها و پارک‌ها تولید می‌شوند و بسیار محبوب هستند. فلاور باکس‌های چوبی دارای ظاهری طبیعی و گرم بوده و می‌توانند با فضای بیرونی متناسب باشند. شما می توانید این نوع فلاور باکس در تهران را از گلدان باز خریداری کنید.

فلاور باکس‌های پلاستیکی: فلاور باکس‌های پلاستیکی از جنس پلی‌استر، پلی‌اتیلن و یا پلی‌کربنات ساخته شده و به دلیل وزن سبک، دوام و مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف، بسیار محبوب هستند. این نوع فلاور باکس‌ در تهران در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند و می‌توانند برای تزئین فضاهای داخلی و بیرونی منازل، باغ‌ها، پارک‌ها و حتی محیط کار استفاده شوند.

فلاور باکس فلزی

فلاور باکس فلزی یک صندوق فلزی است که برای بسته‌بندی و حمل گل‌ها به صورت فلاور باکس استفاده می‌شود. این صندوق‌ها معمولاً از جنس فلز سختی ساخته شده‌اند که باعث می‌شود آن‌ها بسیار مقاوم و دوام‌دار باشند. این نوع صندوق‌ها می‌توانند در اندازه‌های مختلفی تولید شوند و برای ارسال گل‌ها به فروشگاه‌ها، شرکت‌های گلخانه‌ای و یا حتی ارسال به مشتریان به صورت اینترنتی استفاده می‌شوند. فلاور باکس فلزی همچنین می‌تواند در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید شود تا با سلیقه مشتریان هماهنگ شود.

فلاور باکس فلزی

فلاور باکس فلزی

کاربرد جعبه گل یا فلاورباکس در تهران 

استفاده از فلاور باکس در تهران در فضای سبز و پارک ها برای کاشت گل و گیاه و درخت بسیار رایج است. در فضای سبز می‌توان از فلاو باکس های آویز، دیواری و زمینی استفاده کرد. به دلیل تغییر آب و هوایی برای فضای سبز ها از فلاورباکس های فلزی، چوبی، بتنی و سنگی استفاده می‌کنند.

از فلاور باکس در تهران برای فضای داخلی ساختمان ها هم استفاده می‌شود. از فلاورباکس های شیشه ای، چوبی، سفالی، بیشتر در طراحی های داخلی ساختمان ها به دلیل تنوع زیاد این نوع فلاورباکس ها مرسوم است. در فضای داخلی ساختمان ها اکثرا از مدل آویز و دیواری استفاده می‌شود.

از فضای خالی پنجره ها که بلا استفاده است می‌توان از فلاور باکس ها استفاده کرد. در اين مکان‌ها بهتر است از فلاور باکس های فلزی و چوبی و پلاستیکی با وزن کم استفاده شود.

 

فلاور باکس در تهران

برای خرید فلاور باکس در تهران می توانید به گلدان باز مراجعه کرده و از ما گلدان های فلاور باکس خریداری کنید ما می توانیم گلدان های خود را با بالا ترین کیفیت و کمترین قیمت ممکن به شما ارائه کنیم.